ЗЕЛЕНАЯ ЭНЕРГЕТИКА
ГЛАВНАЯ

Декарбонізація економіки України, приєднання до цілей та шляхів реалізації Європейської водневої стратегії – один із нових головних напрямків діяльності КУІ. Аналітичні дослідження та технікоекономічна оцінка існуючого стану вуглецевоорієнтованої енергетичної галузі України, шляхи виходу з критичної ситуації із використанням альтернативних видів енергії та зеленого водню, організаційні заходи з зазначених питань – на порядку денному технічних експертів та фахових спеціалістів КУІ.

КУІ – один із співзасновників СХІДНО-ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ РОЗВИТКУ ВОДНЕВОЇ ЕКОНОМІКИ (АСОЦІАЦІЯ «ВОДНЕВИЙ МІСТ»). Основною метою діяльності Асоціації ВОДНЕВИЙ МІСТ є створення сприятливих умов для використання водню, отриманого з відновлювальних джерел енергії з використанням вуглецево-нейтральних технологій як засобу для акумулювання, транспортування та споживання енегрії населенням, транспортом та різними виробничими напрямками. Таким чином забезпечується енергетична незалежність України, покращення екологічної ситуації в Україні та в межах зобов’язань України щодо директив в Європейському союзі шляхом стимулювання збільшення частки відновлювальних енергоджерел у виробництві електрики на внутрішньому і зовнішніх ринках.

В рамках діяльності Асоціації наразі розвивається проєкт HydroGENesis, що складається з двох взаємодоповнюючих моделей водневої економіки:

  1. ВОДНЕВА ДОЛИНА

Hydrogen Valley передбачає встановлення об’єктів відновлювальної енергетики на постраждалих від військових дій територіях України з подальшим виробництвом зеленого водню як для внутрішнього ринку країни, так і для експорту в Європу, що буде сприяти, в тому числі, заміщенню вуглецевої економіки в ЄС.

  1. МОДЕЛЬ ТРАНСФОРМАЦІЇ СТРУКТУРИ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Трансформаційна модель передбачає посилення стійкості та незалежності енергосистеми через створення другого низьковольтного рівня діючої енергосистеми на основі безвуглецевої генерації та забезпечення переходу всієї економіки до нетто-нульових викидів

Асоціація «ВОДНЕВИЙ МІСТ» взяла участь у розробці концепції «Україна – Енергетичний хаб Європи», в рамках якої була запропонована відповідна Енергетична стратегія 2050. Ці матеріали були наочно презентовані широкому колу спільноти на Конференції з відновлення України, що відбулась у Лондоні, 21-22 червня 2023 р.

Ми впевнені, що повний перехід України до водневої економіки до 2050 р. є можливим і завдяки розвинутій газотранспортній системі України він сприятиме декарбонізації як України, так і ЄС в цілому.